Piątek weekendu początek

Piątkowe wieczory to dla nas czas relaksu i odpoczynku po całym tygodniu nauki.

Dzisiejszy seans bajkowy przeniósł nas w świat fantazji, gdzie spełniają się marzenia, a wszystko co złe kończy się happy Endem. I my również wierzymy, że marzenia się spełniają, a dobro zawsze zwycięża zło:).

Ładujemy baterie na kolejny pełen wrażeń tydzień.

Planszówki nie wychodzą z mody!

Sobotnie przedpołudnie można spędzić grając razem w chińczyka lub układając puzzle. Tym, którzy zapomnieli, o takich sposobach na zagospodarowanie czasu szczerze polecamy!.

Niecodzienne spotkanie

13 Października nasza placówkę odwiedzili niecodzienni goście, mianowicie członkowie Jednostki Strzeleckiej Nr 2210 z Sanoka.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w odnajdywaniu nowych sposobów spędzania czasu wolnego oraz rozwijaniu zainteresowań.

Lekcja patriotyzmu

11 Listopada - Wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków - DZIEŃ RADOŚCI I DUMY. W 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę wspólnie z podopiecznymi wspominaliśmy wydarzenia sprzed lat. Ponadto nasi wychowankowie zapoznani zostali z bogatym repertuarem polskich pieśni patriotycznych.

Niezaprzeczalnie to MY dorośli powinniśmy być źródłem wartości i norm, które kształtują postawę patriotyczną dziecka do Ojczyzny.

„Ojczyzno moja kochana, Polsko […] Bóg Cie wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna!
Św. Jan Paweł II

Podziękowania dla nowożeńców

Serdeczne Podziękowania dla Pani Magdaleny i Pana Patryka, którzy obdarowali nas zebranymi na ślubie przyborami do szkoły. Na pewno przydadzą się w rozpoczętym właśnie kolejnym roku szkolnym.

Wszystkiego pięknego na nowej drodze życia!

14-te Urodziny Maksa

Maksymilianie z okazji Twoich Urodzin życzy Ci: spełnienia marzeń, zdrowia, powodzenia w szkole i prawdziwych przyjaciół. Sto lat!!

Ogromne podziękowania dla Zakładu Karnego w Łupkowie

W dniu 19.07.2023r. mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Zakładu Karnego w Łupkowie. Nasi wychowankowie otrzymali od Nich zakupione w ramach akcji charytatywnej kosmetyki z filtrami UV, słodycze, zabawki, a także wspaniały basen w którym będą mogli się bawić w słoneczne dni. Radość dzieci jest ogromna :)

Do akcji włączyli się funkcjonariusze i pracownicy łupkowskiej jednostki penitencjarnej, terenowa organizacja związkowa - NSZZFiPW, a także zachęceni przez kadrę penitencjarną osadzeni, dla których udział w tym działaniu był lekcją zachowań prospołecznych.

Z całego serca jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie otrzymane prezenty, które uatrakcyjnią wakacyjny czas naszym podopiecznym :)

Burzowo ale kreatywnie

Choć lato na zewnątrz to pogoda potrafi plątać figle. My się tego nie boimy - czas burzy potrafimy wykorzystać kreatywnie. Powstają wtedy piękne kolorowe prace, które zdobią nasz budynek. Nieodłącznym elementem zajęć świetlicowych jest również nasze kochane LEGO, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych podopiecznych.

Festiwal baniek mydlanych

Gorące lipcowe popołudnie tym razem spędziliśmy na Festiwalu baniek mydlanych na sanockich Błoniach. Pyszna i ogromna wata cukrowa dodatkowo osłodziła liczne atrakcje, a możliwość spaceru po Sanie i pyszne lody w drodze powrotnej pozwoliły na chwilę ochłody. Popołudnie minęło nam bardzo miło i słodko :).

To już siódmy raz!

Po raz siódmy spędzaliśmy Dzień Dziecka w Łączkach k. Leska na imprezie organizowanej przez firmę Sanok Rubber Company S.A. Dla organizatorów wyzwaniem była rozpiętość wieku wychowanków (od 6 do 19 lat), jednak różnorodność zajęć sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.

Pani animatorka Kasia nauczyła dzieci i młodzież wykonywać tzw. slimy, a także kule do kąpieli i obrazki malowane piaskiem. Zachęcała dzieci do pracy zespołowej przy przenoszeniu specjalnych klocków i wspólnym ustawianiu ich w wieżę. Wychowankowie mogli puszczać bańki mydlane, ścigać się w nietypowych strojach czy układać Yengę z ogromnych drewienek. Był tez czas na gry zespołowe z panią Joasia, panią Edytą i panem Maćkiem, w których brali udział zarówno młodsi, jak i starsi chłopcy, a od czasu do czasu sił próbowały też niektóre dziewczyny. Dużą frajdę i wyzwanie stanowiło wbijanie na czas gwoździ w drewniany pniak przygotowany przez pana Janusza i pana Pawła. Zwycięzcą okazał się Adam, który co chwilę poprawiał swoje rekordy.

Po obiedzie ciekawym quizem zaskoczyła wychowanków pani Ania. Typowanie odpowiedzi odbyło się przez tzw. menti, co było dla nas nowością. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty garncarskie z panem Zbyszkiem, powstałe podczas pracy naczynia i figurki dzieciaki mogły zabrać ze sobą do domu. Na koniec dnia przy przygotowanym przez pana Roberta grillu, chętni śpiewali piosenki, akompaniowali nam na gitarze pani Kasia i pan Piotr, których także zaprosili pracownicy SRC.

Spotkanie było dla wszystkich wyjątkowe. Organizatorów zaskoczyła otwartość naszych wychowanków, ich chęć uczestniczenia we wszystkich zaproponowanych aktywnościach, jak również okazana radość i wdzięczność za przekazane podarunki. Dla większości dzieci była to pierwsza impreza w Łączkach, którą będą bardzo dobrze wspominać. Wracali do domu zmęczeni, ale wybawieni i szczęśliwi.


Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim Organizatorom i Sponsorom imprezy, zawsze możemy na Was liczyć i co roku dbacie, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych podopiecznych.