To już siódmy raz!

Po raz siódmy spędzaliśmy Dzień Dziecka w Łączkach k. Leska na imprezie organizowanej przez firmę Sanok Rubber Company S.A. Dla organizatorów wyzwaniem była rozpiętość wieku wychowanków (od 6 do 19 lat), jednak różnorodność zajęć sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.

Pani animatorka Kasia nauczyła dzieci i młodzież wykonywać tzw. slimy, a także kule do kąpieli i obrazki malowane piaskiem. Zachęcała dzieci do pracy zespołowej przy przenoszeniu specjalnych klocków i wspólnym ustawianiu ich w wieżę. Wychowankowie mogli puszczać bańki mydlane, ścigać się w nietypowych strojach czy układać Yengę z ogromnych drewienek. Był tez czas na gry zespołowe z panią Joasia, panią Edytą i panem Maćkiem, w których brali udział zarówno młodsi, jak i starsi chłopcy, a od czasu do czasu sił próbowały też niektóre dziewczyny. Dużą frajdę i wyzwanie stanowiło wbijanie na czas gwoździ w drewniany pniak przygotowany przez pana Janusza i pana Pawła. Zwycięzcą okazał się Adam, który co chwilę poprawiał swoje rekordy.

Po obiedzie ciekawym quizem zaskoczyła wychowanków pani Ania. Typowanie odpowiedzi odbyło się przez tzw. menti, co było dla nas nowością. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty garncarskie z panem Zbyszkiem, powstałe podczas pracy naczynia i figurki dzieciaki mogły zabrać ze sobą do domu. Na koniec dnia przy przygotowanym przez pana Roberta grillu, chętni śpiewali piosenki, akompaniowali nam na gitarze pani Kasia i pan Piotr, których także zaprosili pracownicy SRC.

Spotkanie było dla wszystkich wyjątkowe. Organizatorów zaskoczyła otwartość naszych wychowanków, ich chęć uczestniczenia we wszystkich zaproponowanych aktywnościach, jak również okazana radość i wdzięczność za przekazane podarunki. Dla większości dzieci była to pierwsza impreza w Łączkach, którą będą bardzo dobrze wspominać. Wracali do domu zmęczeni, ale wybawieni i szczęśliwi.


Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim Organizatorom i Sponsorom imprezy, zawsze możemy na Was liczyć i co roku dbacie, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych podopiecznych.