SPARTAKIADA PLACÓWEK OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYCH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

21 czerwca 2022 roku czworo naszych podopiecznych wzięło udział w organizowanej corocznie Spartakiadzie, czyli lekkoatletycznych zawodach dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w Chorkówce k. Krosna. Z naszego domu wystartowało czworo zawodników: Wiktoria, Angelina, Agnieszka i Bartłomiej. Na Stadionie Lekkoatletycznym Kompleksu Boisko Sportowych rozegranych zostało wiele konkurencji. Każdy z uczestników mógł brać udział w maksymalnie 3 dyscyplinach. Nasi wychowankowie upodobali sobie skok w dal, rzut piłką do kosza, a także biegi na krótszych dystansach.

Najlepiej spisał się Bartek, który zdobył dwa medale, za skok w dal i bieg na 100m. Niedosyt pozostał w naszych wychowankach, gdyż mimo bardzo dobrym wyników nie otrzymały punktów, ponieważ organizatorzy nie przewidzieli rozdzielenia dziewcząt od chłopców, co sprawiło, że w większości konkurencji wygrywali wyłącznie chłopcy.

Po aktywnościach sportowych i obiedzie organizatorzy zaproponowali zwiedzanie pobliskiego Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. W dalszej kolejności odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników Spartakiady, wręczenie nagród, pucharów, medali. Była także możliwość wspólnego grillowania i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mimo kilku niedociągnięć organizacyjnych zabawa była udana, jedzenie smaczne, a humory dopisywały.