AKCJA INTEGRACJA

Październik staje się coraz bardziej jesienny, liście z zielonych stają się różnokolorowe, a pogoda coraz bardziej kapryśna. W związku ze zmienną aurą i możliwymi opadami deszczu pierwotne plany wycieczki pieszej na Orli Kamień, musiały zostać zmodyfikowane.

Naszą uwagę przyciągnęła ścianka wspinaczkowa przy Centrum Sportów Ekstremalnych w Sanoku. Jest to stosunkowo nowe miejsce, gdzie pod okiem oraz przy pomocy doświadczonych instruktorów można spróbować wspinaczki po specjalnie przygotowanych kilkumetrowych „trasach” w górę o zróżnicowanym poziomie trudności. Nasi podopieczni z mieszanymi uczuciami zareagowali na taką formę aktywności, niektórzy z lękiem i ostrożnością, a inni z entuzjazmem i zaciekawieniem. Wspinanie po ściance nie jest łatwym zadaniem, ale pokonywanie kolejnych metrów, zwłaszcza gdy dotrze się na sam szczyt, daje dużo satysfakcji.

Drugim etapem naszego integracyjnego wyjścia była pizza w restauracji „Pychotka”. Mieliśmy tam możliwość wspólnego posilenia się pysznymi i ogromnymi pizzami (trochę zostało do zabrania do domu), które zaserwowano nam na wielkim stole, co sprawiło, że mieliśmy ułatwioną okazję na wzajemne opowieści i rozmowy. Czas zleciał szybko, ale być może będą sprzyjające okoliczności do kolejnych wyjść w podobnym gronie.