Dzień Rodziny.

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań oraz problemów związanych z życiem rodzinnym.

Ten Dzień obchodzimy również w naszym Domu dokładając starań aby stanowił inspirację dla naszych wychowanków. Nie inaczej było i w tym roku. Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią i nas nie ominęły ale z małym poślizgiem 23 czerwca udało nam się zorganizować nasz Dzień Rodziny.

W tym roku składał się z dwóch części. Pierwszą stanowiły warsztaty. Rozmawialiśmy z naszymi podopiecznymi o tym jak w przyszłości, po dotychczasowych doświadczeniach, chcieliby budować swoją rodzinę – czego oczekują, co chcą dać z siebie, a czego unikać. Trzeba przyznać, że większość odpowiedzi była bardzo przemyślana i dojrzała. Na koniec zajęć wychowankowie przygotowali prace plastyczne – kolarze – przedstawiające ich wizję rodziny.

Drugą część stanowił wspólny grill podczas którego, dzięki zniesieniu wielu obostrzeń, nasi wychowankowie mogli spotkać się ze swoimi bliskimi. Było wspólne pieczenie kiełbasy, różne przysmaki i wspólne rozmowy z Osobami, które są dla naszych nastolatków ważne. To było naprawdę wspaniałe popołudnie :)