Gdzie się widzę za 15 lat

Większość nastolatków żyje chwilą, liczy się głównie to, co dzieje się tu i teraz. Czasami jednak warto usiąść i zastanowić się, co jest dla nas ważne, jakie przyświecają nam cele i plany, jak wyobrażamy sobie nasze życie za pół roku, rok, a nawet za kilkanaście lat.

Często dokładne planowanie na długi czas do przodu jest stresujące. Im dłuższe plany, tym większa obawa, że się nie uda ich zrealizować. Ten strach czasami paraliżuje i powstrzymuje przed działaniem. Jednak według wielu badań naukowych im bardziej szczegółowo zaplanujemy to, czego pragniemy, tym większe prawdopodobieństwo realizacji naszych zamiarów.

Dobra życiowa organizacja opiera się na solidnych fundamentach. Świadomość tego, jak powinno wyglądać nasze satysfakcjonujące życie sprawia, że łatwiej jest zorganizować realizowane cele i ułożyć plany dnia, tygodnia czy miesiąca. Tworzenie ram przyszłości jest sposobem na uwolnienie się od tego nieprzyjemnego wrażenia chaosu w życiu.

Po co nam planowanie i lepsza życiowa organizacja? To cały ogrom pozytywnych zmian:
- większy spokój ducha 
- mniejszy stres
- spokojniejsze relacje
  - mniejszy chaos

Nie zaszkodzi spróbować, nawet jeśli przybiera to formę zabawy, żartowania, testowania się, bowiem nigdy nie wiemy, czy to nie jest właściwy moment jest dobry na przeorganizowanie i poprawienie jakości swojego życia.