Wigilia 2019

Okres przedświąteczny w naszym Domu upłynął pod znakiem przygotowań do Wigilii, a właściwe do dwóch. Taka już jest tradycja – pierwsza uroczysta wieczerza odbywa się na kilka dni przed 24 grudnia. Mamy przyjemność spędzić ją nie tylko w swoim gronie lecz również z zaproszonymi Gośćmi. Ale więc po kolei…

Przygotowania rozpoczęliśmy już kilka tygodni wcześniej – było wspólne robienie kartek świątecznych, dekoracji, ozdób choinkowych itp. Ćwiczyliśmy też wspólne śpiewanie kolęd. Grupa wychowanków od listopada przygotowywała się do przedstawienia Jasełek.

Osiemnastego grudnia spotkaliśmy się wszyscy (wychowankowie, pracownicy i nasi mili Goście) w świetlicy, gdzie przybyłych przywitała Pani Dyrektor. Wśród zaproszonych Gości znajdowali się: Wicestarosta Jan Cecuła z osobami towarzyszącymi, Pan Grzegorz Kozak - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ksiądz Jacek Michno, opiekunowie prawni oraz dorośli, samodzielni wychowankowie naszego Domu Dziecka.

Następnie odbyło się przedstawienie upamiętniające Boże Narodzenie. Kolejne sceny z przyjścia na świat Dzieciątka Jezus przeplatały śpiewane wspólnie z zaproszonymi Gośćmi kolędy. Następnie, zaproszeni przez Panią Dyrektor, udaliśmy się do jadalni, gdzie spotkaliśmy się z harcerzami z druhną Katarzyną Chowaniec na czele, przybyłymi ze Światełkiem Betlejemskim. Obdarowali nas również własnoręcznie robionymi, pięknymi stroikami – dziękujemy!

W świąteczny nastrój wprowadził nas, prowadząc wspólną modlitwę, Ksiądz Jacek Michno. Podczas łamania się opłatkiem popłynęły zdroje życzeń – od tych tak prostych, a jakże ważnych, jak zdrowie, pokój i miłość, po te sekretne, wypowiedziane szeptem… Następnie przystąpiliśmy do tradycyjnej Kolacji Wigilijnej – nasze Panie pracujące w kuchni – Pani Danusia i Pani Asia – zadbały, aby na stołach znajdowały się same smakołyki – były pyszne! Dziękujemy!
Było gwarno i wesoło, a świąteczny, rodzinny nastrój udzielił się wszystkim.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się to tego, aby ten dzień był piękny, pełen radości i uśmiechu.