Zimowe ferie w Bukowcu

Drugi tydzień ferii z grupą starszych wychowanków spędziliśmy w Bieszczadach, a dokładniej w Ośrodku Wypoczynkowym Połoniny w Bukowcu.

Był to czas błogiego lenistwa, odpoczynku jak i różnego rodzaju aktywności. Pogoda sprzyjała spacerom, podczas których mieliśmy okazję podziwiać piękne, bieszczadzkie krajobrazy. Podjęliśmy również próbę wejścia na szczyt Korbania, mimo trudnych warunków na szlaku, niektórym wychowankom udało się go zdobyć.

Na terenie ośrodka także spędzaliśmy aktywnie czas. Do naszej dyspozycji była sala kinowa, na której mogliśmy oglądać filmy, stół do ping-ponga oraz bilard, z którego wychowankowie chętnie korzystali.

Interesującą atrakcją były warsztaty pieczenia pizzy oraz ognisko, podczas którego mogliśmy zapoznać się z wychowankami innego domu dziecka, który także spędzał ferie w tym ośrodku. Podczas jednego z wieczorów uczestniczyliśmy w spotkaniu z leśniczym, który w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy oraz o różnych zwyczajach zwierząt, które możemy spotkać w Bieszczadach. Dodatkowo dostaliśmy garść rad, co zrobić i jak się zachować wówczas, gdy na naszej drodze napotkamy niedźwiedzia. Oby ta wiedza nigdy nam się nie przydała 

W ostatni dzień, ukoronowaniem naszego wyjazdu, był pobyt w SPA, które znajduje się na terenie ośrodka. Skorzystaliśmy z jacuzzi oraz sauny. Była to świetna zabawa i sposób na relaks

Cały pobyt, jednogłośnie, uznajemy za udany!!! Może uda nam się jeszcze tu wrócić….:)