Piknik Rodzinny w Komańczy

W słoneczną sobotę 8 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodziny w Komańczy, na który zostaliśmy zaproszeni przez Nadleśnictwo Komańcza. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat flory i fauny pobliskich terenów. Mieliśmy okazję zobaczyć pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej.

Następnie braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w tzw. „klasie leśnej”. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt. Po tak wspaniałej lekcji posiadamy wiedzę o tym, jak należy zachowywać się w lesie, co zrobić, gdy spotkamy niedźwiedzia na naszej drodze oraz znamy działanie „ptasiego budzika”. Następnie zostaliśmy poczęstowani pysznymi smakołykami, przygotowanymi przez miejscowe Panie kucharki.

Na koniec chętnie i aktywnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach integrujących, prowadzonych przez Panią animatorkę. Serdecznie dziękujemy za piękne prezenty wręczone nam z okazji Dnia Dziecka. Wróciliśmy bardzo szczęśliwi z udanego wyjazdu, humor nam dopisywał. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku.