portal www.domdziecka.sanok.pl powstał 15 maja 2008 roku
     
38-500 SANOK, ul. Sadowa 21; tel. +48 13 4645445; e-mail. dd-sanok@wp.pl

 

kronika - 2017 rok...

 

 

| 43 - 36 | 35 - 29 | 28 - 22 | 21 - 15 | 14 - 8 | 7 - 1 |

 

  7 | Niedzielna ARTETERAPIA...

Pracowicie minęła nam owa Niedziela, gdzie kolorem, muzyką i tańcem ARTETERAPIĘ PRAKTYKUJEMY.

Wiele radości sprawiło nam wykonanie także CIECZY NIENEWTONOWSKIEJ -  świetnej zabawy sensorycznej, która miło odprężyła nasze dłonie po owocnej pracy.

  Niedziela  26.03.2017  ||  Dodała  Małgorzata

 

 

  6 | SEKS to odpowiedzialność...

Raz w roku przeprowadzane są w naszej placówce zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem jest  seks i antykoncepcja

Wiek inicjacji seksualnej u nastolatków ciągle się obniża więc na spotkanie zostali zaproszeni wychowankowie począwszy od szkoły gimnazjalnej.

Zajęcia  rozpoczęliśmy  od  burzy  mózgów.  Okazało  się, że znajomość

metod antykoncepcyjnych jest znikoma dlatego prowadząca przeprowadziła pogadankę uwzględniając wskaźnik Pearla.

Następnie skategoryzowaliśmy metody i środki antykoncepcyjne oraz poruszyliśmy temat „tradycyjnych” metod regulacji płodności.

Zajęcia zakończyły się filmem edukacyjnym przybliżającym jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych.

  Środa  15.03.2017  ||  Dodała  Katarzyna

 

 

  5 | Zajęcia dla Rodziców i Opiekunów...

Pod koniec lutego grupa bliskich dla naszych wychowanków uczestniczyła w drugich w tym roku szkolnym zajęciach warsztatowych pt. „Lepiej poznać i zrozumieć”.

Uczestnicy zwiększali umiejętności dotyczące porozumiewania się. Uczyli się jak wyrażać  własne  uczucia,  szanować  partnera  interakcji, a także jak

prosto i jasno ubierać myśli w słowa. Zamiast skupiać się na ocenie i krytyce drugiego człowieka, lepiej mówić o własnych stanach emocjonalnych, przedstawiać własne rozumienie tej sytuacji. Wskazane jest, by prosić o pomoc lub określone działanie w sposób konkretny - krótko i bez zbędnego narzekania.

Rodzice, dziadkowie i ciocia naszych wychowanków zaangażowali się w zaproponowane ćwiczenia. Jednakże zmiana sposobu komunikacji wcale nie jest prosta i wymaga dalszego treningu.

Ponadto próbowaliśmy się przyjrzeć oczekiwaniom i wymaganiom wobec własnego podopiecznego, zauważyć jak bardzo wymagamy od niego bycia idealnym, spełniającym nasze wyobrażanie o tym, jaki powinien być. Zdarza się bowiem, że opiekun czuje się rozczarowany dzieckiem czy nastolatkiem, który zachowuje się inaczej niż on by chciał. Wówczas w relacji pojawia się dużo żalu, złości, obwiniania (siebie…, dziecka…). Warto zwrócić uwagę, że ludzie różnią się między sobą, nie jest także możliwe, by drugi człowiek zawsze zachowywał się zgodnie z naszymi życzeniami. Pozornie banalne zdanie, ale akceptacja odmienności często przychodzi z wielkim trudem, wymaga czasu, cierpliwości i prób kompromisu.

Kolejne spotkanie planujemy pod koniec maja 2017 roku.

Już teraz zapraszamy na wspólne zajęcia.

  Piątek  3.03.2017  ||  Dodała  p. Psycholog

 

 

  4 | Profesjonalna stylizacja paznokci...

Dzięki aktywności Pani Kamili Kowalskiej oraz zaangażowaniu innych osób, udało się spełnić marzenie mikołajkowe jednej z Naszych wychowanek.  Nasze Nastolatki mogły skorzystać z fachowej lekcji nakładania żelowych i hybrydowych paznokci.

Panie poświeciły swój czas, aby pokazać i nauczyć jak należy, nie tylko nakładać sztuczne płytki, ale również jak pielęgnować i dbać o swoje naturalne paznokcie i dłonie.

Jak zobaczycie Państwo na zdjęciach dziewczyny były bardzo zadowolone.

Bardzo dziękujemy za akcesoria, które zostały nam podarowane. Są w dobrych rękach i są wykorzystywaneJ.

Serdecznie Dziękujemy i Pozdrawiamy Wszystkich,

którzy przyczynili się do zorganizowania tego pokazu:

Panią Małgorzatę Nieznańską

Panią Sabinę Ogrodnik

Panią Ewę Kędra

Panią Joannę Łuczka

Panią Joannę Kozimor

Panią Kamilę Kowalską J

  Czwartek  23.02.2017  ||  Dodała  Ewelina

 

 

  3 | Hu, hu, ha! Zima nie taka zła...

23 stycznia w ramach zajęć rekreacyjno- sportowych zaprosiliśmy do naszego domu firmę Extreme Team Bieszczady. Dwóch panów Tomaszów zapewniło nam wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu.

Mieliśmy  okazję  pod  ścisłym  okiem  specjalistów postrzelać z łuku do celu,

karabinku pneumatycznego do metalowych kaczek i "malować" paintballem nasze boisko, gdy strzał był niecelny.

Największą frajdą jednak cieszył się snowtubing, czyli wielka dętka holowana za quadem. Nosy i policzki czerwone od zimna ale twarz rozpromieniona z radości i adrenaliny - to wszystko dzięki panu Tomaszowi Szukalskiemu i jego firmie.

!!!  Bardzo dziękujemy za fantastycznie spędzony czas  !!!

  Poniedziałek  30.01.2017  ||  Dodała  Katarzyna

 

 

  2 | Niezwykłe odwiedziny EWY CHODAKOWSKIEJ...

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Ewy Chodakowskiej, która sprawiła Nam ogromną niespodziankę odwiedzając nas w Naszym Domu.

Jednocześnie z całego serca dziękujemy za !!! WSPANIAŁE PREZENTY !!! które otrzymaliśmy od pani Ewy J

  Wtorek  3.01.2017  ||  Dodała  Ewelina

 

 

  1 | Wieczór wigilijny w naszym domu...

"Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc

Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole

Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

Gdy siedzimy wszyscy w kole..."

Co roku przed Bożym Narodzeniem spotykamy się w naszym skromnym gronie, aby razem połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.

W pierwszej części wieczoru nasza amatorska grupa teatralna przygotowała występ. Najmłodsi podopieczni przy akompaniamencie pani Moniki, pana Macieja, pana Tomasza oraz byłego wychowanka Damiana zaśpiewali znane i lubiane kolędy, a starsi wykonali skecz pt. "Jasełka", gdyż czas świąt to także czas radości i uśmiechu. Drugą częścią wieczoru była uroczysta kolacja wigilijna poprzedzona składaniem życzeń i łamaniem sie opłatkiem. Wierzymy, że wszystkie wypowiedziane, serdeczne słowa zamienią się w czyny i tym samym się spełnią.

Na nasze spotkanie zaprosiliśmy gości, którzy o nas pamiętają  i nas wspierają oraz wychowanków, którzy opuścili nasze mury. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.  ks. Andrzej Szkoła-proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku, pan Grzegorz Kozak - Dyrektor PCPR, pani Edyta Szałankiewicz - Skarbnik Powiatu Sanockiego, pani Bożena Pietruszka - Pełnomocnik ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, pani Krystyna Chrząszcz - Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, a także pan Tomasz Gankiewicz - radny Powiatu Sanockiego, sołtys Załuża. Odwiedzili nas także harcerze z Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego przynosząc nam w darze Betlejemskie Światło Pokoju.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie na ten wyjątkowy wieczór

i wspólnie spędzony z nami czas.

"Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia,

rozjaśniona światłem wewnętrznym..."

  Poniedziałek  2.01.2017  ||  Dodali  Katarzyna, Beata, Mariola i Maciej

 

 

Publikacja wizerunku osób za zgodą zainteresowanych
(
zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)

 
Nasi Przyjaciele


 
 
     

wszelkie prawa zastrzeżone (c) waja 2008