portal www.domdziecka.sanok.pl powstał 15 maja 2008 roku
     
38-500 SANOK, ul. Sadowa 21; tel. +48 13 4645445; e-mail. dd-sanok@wp.pl

 

kronika - 2017 rok...

 

 

| 43 - 36 | 35 - 29 | 28 - 22 | 21 - 15 | 14 - 8 | 7 - 1 |

 

  14 | GOFRY - najlepsze z truskawkami i brzoskwiniami...

W wolny dzień mieliśmy ochotę na gofry, jak już się narodził pomysł, to szybciutko musieliśmy go zrealizować.

Zakupiliśmy składniki, a następnie wszyscy razem zaczęliśmy przyrządzać pyszne smakołyki.

Każdy lubi je jeść, więc chętnych nie brakowało. Gofry były przepyszne te z truskawkami i brzoskwiniami - najlepsze, ale w gusta wpadły nam także gofry z cukrem pudrem.

  Środa  3.05.2017  ||  Dodała  Jolanta

 

 

  13 | Słodka MAJÓWKA...

W słoneczny dzień mieliśmy zachciankę na lody z restauracji McDonald's.

Dzięki dobroczynności pracowników, mogliśmy spełnić nasze pragnienia i w geście sponsoringu otrzymaliśmy pyszne lody z polewą czekoladową i truskawkową. Za co dziękujemy.

  Wtorek  2.05.2017  ||  Dodały  Ewelina i Jolanta

 

 

  12 | Stanie na rękach to świetna zabawa...

W trakcie długiego weekendu majowego postanowiliśmy poprawić naszą sprawność ruchową.

Wiemy, że sprawność fizyczna jest bardzo ważna w życiu, dlatego chcieliśmy się nauczyć metodyki stania na rękach, aby móc spokojnie na nich stanąć.

Stanie na rękach należy do grupy podporów wolnych. Jest najbardziej typowym statycznym ćwiczeniem akrobatycznym. Wykonuje się je w różnych pozycjach wyjściowych, do połączeń i wytrzymuje w różnych ustawieniach.

Jak widać na zdjęciach zajęcia były świetną zabawą na wykorzystanie czasu wolnego.

  Wtorek  2.05.2017  ||  Dodała  Jolanta

 

 

  11 | Tak przywitaliśmy przerwę świąteczną, na którą długo czekaliśmy...

Łapiąc promienie słońca doskonaliliśmy jazdę na łyżworolkach i hulajnodze. SKATE PARK okazał się fajną alternatywą nawet dla tych, którzy nie mieli rolek i z chęcią uczestniczyli w zabawach i wygłupach w obuwiu sportowym.

Na powrót zdobyliśmy oczywiście nasz sanocki CZOŁG, na który weszliśmy w mgnieniu oka.

Po  aktywnej zabawie na świeżym powietrzu nadszedł  czas na wyciszenie organizmu przy ćwiczeniach relaksacyjno - odprężających oraz warsztatach plastycznych. Odgłosy lasu, indiańskie brzmienia zabrały nas w świat  wyobraźni. Tematem dzisiejszych zajęć była TAJEMNICZA JASKINIA. To dzieci decydowały o tym, jak ona wyglądała oraz co w niej się znalazło.

Uwieńczeniem tego ćwiczenia,  było  przelanie wszystkiego  tego, co sobie wyobraziliśmy  na  kartki  papieru,  przy  jednoczesnym  opisywaniu  uczuć

i treści zawartych w pracy.

To był długi i owocny dzień...

  Piątek  14.04.2017  ||  Dodały  Jolanta i Małgorzata

 

 

  10 | Jesteśmy gotowi na Święta WIELKANOCNE, a Wy?...

Jak co roku w Niedzielę Palmową z samego rana zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, po to by wspólnie uczcić i poczuć magię nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Przygotowania świąteczne trwały wiele dni.  Posialiśmy  owies,  stroiliśmy

pomieszczenia wykonanymi przez nas ozdobami. Tworzyliśmy także baranki i zajęczaki z masy solnej.

Nasze starania przynosiły nam wiele radości. Z ogromna satysfakcją podziwialiśmy nasze wspólne dzieło (pięknie przystrojone stoły i ozdobione pomieszczenia).

Tego dnia nie obyło się także bez pięknych słów Pani Anny Chytła - dyrektora naszej placówki, które dały nam sporo do myślenia.

Świętowaliśmy także 19 urodziny naszej wychowanki Pauliny.

Po przemówieniach i odśpiewaniu sto lat... nadszedł czas na pyszne świąteczne śniadanie połączone z deserem.

Tak rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ...

  Wtorek  11.04.2017  ||  Dodały  Ewelina i Małgorzata

 

 

  9 | NOWY STYL - na biznesowym parkiecie...

Jak co roku ponownie bawiliśmy sie na balu charytatywnym organizowanym przez Grupę  Nowy Styl. Myślą przewodnią  imprezy był styl biznesowy, dlatego też nasi wychowankowie musieli być odpowiednio ubrani. Chłopcy przebrani byli za maklerów giełdowych, a dziewczęta za biznes women.

Naszym zadaniem było zebranie 1000 groszy oraz przygotowanie biznes planu, który kwalifikował nas do wzięcia udziału w konkursie "NASZ BIZNES". Ponadto wykonaliśmy projekt banknotu, który przedstawiał nasz pomysł na nowy nominał. Dzięki zaangażowaniu naszych wychowanków oraz pomocy p. Agaty Szul, jury wybrało nasz projekt, jako jeden z najciekawszych. Otrzymaliśmy w nagrodę kwotę 4.000,00 zł. sponsorowaną przez Fundację PKO S.A Bank Polski, z przeznaczeniem na zrealizowanie naszego projektu - czyli zakup telewizorów. Dodatkowo nasze wpłacone wadium zostało zwielokrotnione do kwoty 1.000,00 zł., które  przeznaczyliśmy na Sanockie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Bal został uwieńczony poprzez liczne atrakcje, między innymi : ciekawymi pokazami sztuk walki, gimnastyki artystycznej, zabawy  taneczne oraz wiele konkursów w tematyce biznesowej. Oczywiście jak zawsze czekał na nas przepyszny poczęstunek i wiele, wiele.... słodkości.

!!!  Serdecznie dziękujemy Grupie Nowy Styl

za zaproszenie na wspaniałą zabawę  !!!

  Czwartek  6.04.2017  ||  Dodały  Ewelina i Elżbieta

 

 

  8 | Turniej Piłki Halowej Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Nowej Dębie...

17 marca nasi chłopcy wzięli udział w zawodach futbolowych na obiekcie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Turniej zorganizowany został przez Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu pod nazwą V Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Na wyjazd nasza placówka  zdecydowała  się  na dużo wcześniej, jednak nasze przygotowania

były stosunkowo krótkie.

Po szybkim losowaniu, wyszliśmy na boisko pełni optymizmu aby zdobyć pierwsze punkty w grupie. Rzeczywistość okazała się jednak inna… Naszymi przeciwnikami były drużyny z Żyznowa, Radoczy i Kraśnika. Z fazy grupowej wyszliśmy na ostatniej pozycji, ale mieliśmy okazję walczyć o siódmą lokatę z ekipą z Lublina. Po zaciętym meczu zakończonym remisem 1:1 rozegrano rzuty karne. Nasi wychowankowie zachowali więcej zimnej krwi i dumnie wywalczyli zwycięstwo, powtarzając ubiegłoroczną pozycję końcową. Zwycięzcą całej rywalizacji została drużyna z Radoczy, która obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzowski.

Poziom gry poszczególnych drużyn różnił się, podobnie jak wiek zawodników (najmłodsi mieli ok. 8-10 lat, najstarsi nawet ponad 20 lat), ale w zawodach chodziło głównie o dobrą zabawę i zdrową rywalizację sportową.

Placówkę w zawodach reprezentowali: Tomasz , „Mały” Dawid, „Duży” Dawid, Józek, Miłosz, Mateusz i Wiktor.

Na koniec turnieju odbyło się wręczanie nagród oraz pamiątkowe zdjęcia. Nagrodzono m.in. najlepszego strzelca i bramkarza. Dla nas turniej też zakończył się miłym akcentem. Nasz wychowanek - Dawidek – okazał się najmłodszym uczestnikiem całych zawodów. W nagrodę otrzymał gratulacje i nowiutką piłkę futbolową. Po rozdaniu pucharów i dyplomów, nasza drużyna została wstępnie zaproszona na turniej, który będzie rozgrywany na boiskach trawiastych w Tarnobrzegu (organizowany we wrześniu).

Do naszej niepisanej tradycji przeszedł też „regeneracyjny” posiłek w jednej z sieciowych restauracji, tym razem wybraliśmy lokal w Rzeszowie, bo brzuchy były pełne po kebabach i rosole przygotowanych przez panie kucharki ze Skopania.

!!!  BRAWO CHŁOPCY ZA SERCE DO GRY DO SAMEGO KOŃCA  !!!

  Poniedziałek  27.03.2017  ||  Dodała  Judyta

 

 

Publikacja wizerunku osób za zgodą zainteresowanych
(
zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)

 
Nasi Przyjaciele


 
 
     

wszelkie prawa zastrzeżone (c) waja 2008