portal www.domdziecka.sanok.pl powstał 15 maja 2008 roku
     
38-500 SANOK, ul. Sadowa 21; tel. +48 13 4645445; e-mail. dd-sanok@wp.pl

 

kronika - 2016 rok...

 

 

| 50 - 43 | 42 - 36 | 35 - 29 | 28 - 22 | 21 - 15 | 14 - 8 | 7 - 1 |

 

  7 | SIÓDEMKA po raz kolejny...

11 lutego 2016 roku wybraliśmy się na IV Halowy Turniej Piłki Nożnej wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, który odbywał się na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Organizatorem było Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Udział wzięło wiele drużyn z regionu. Oprócz Sanoka przyjechały m. in.  zespoły z Radoczy,  Długiego,

Stalowej Woli czy Skopania. Było to nasze kolejne uczestnictwo w tym turnieju. Placówkę w zawodach reprezentowali: Kuba, Miłosz, Tomek, Józek, Patryk i Mateusz. Po serii ciężkich meczy i po podliczeniu końcowej klasyfikacji ukończyliśmy zawody na VII miejscu. Impreza toczyła się na dużym sportowym poziomie, rywalizacja była zacięta, ale w duchu fair play.

Naszym wychowankom nie zabrakło siły i determinacji do gry do samego końca (pomimo wielu trudów i okrojonego składu - ze względu na problemy techniczne mogliśmy zabrać tylko sześciu chłopaków). Do ostatnich sekund starali się walczyć o jak najlepsze rezultaty. Należy im się za to duży szacunek i uznanie. Tytuł Mistrzowski obroniła Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza z Radoczy, kolejne miejsca przypadły domom dziecka ze Stalowej WoliSkopania.

W trakcie całych mistrzostw wszyscy uczestnicy mogli liczyć na przekąski: szarlotkę oraz pączki, a także gorący rosół i zdrowe domowe kebaby. Nie zabrakło miłej i przyjaznej atmosfery. Zarówno dorośli, jak i podopieczni mieli szansę zawrzeć nowe i odnowić stare znajomości z osobami z innych placówek. Na koniec turnieju odbyło się wręczanie nagród oraz pamiątkowe zdjęcia. Nagrodzono m.in. najlepszego strzelca i bramkarza. Przyznano puchary, medale i nagrody rzeczowe. My przywieźliśmy komplet drobnych upominków oraz pamiątkowy dyplom.

  Poniedziałek  15.02.2016 ||  Dodała  Judyta

 

 

  6 | Wigilia w Fundacji "ONE DAY"...

"Czasem potrzeba

Jednego radosnego oblicza,

By rozjaśniło się nasze życie."

Phil Bosmans

21 grudnia 2015 roku wyruszyliśmy do stolicy, dostaliśmy zaproszenie na wspólną uroczystą Wigilię do Fundacji "ONE DAY". Uroczystość była również spotkaniem różnych domów dziecka oraz okazją do integracji i zawarcia nowych znajomości.

Oprócz wielu pyszności na stołach organizatorzy zadbali o wiele atrakcji artystycznych. Odbywały się liczne koncerty, pokazy taneczne, iluzjonistyczne oraz kabaretowe. Był koncert sobowtóra Freddiego Mercurego, pokaz taneczny sobowtóra Michaela Jacksona, po sali spacerował Chuck Norris a gwiazdą wieczoru był zespół Tabb & Sound'n'Grace. Specjalnie dla Nas przybył Św. Mikołaj, który rozdawał wszystkim dzieciom prezenty - były SSSUUUPPPEEERRR!!!!

W imprezie wzięły udział liczne gwiazdy znane z ekranu telewizyjnego oraz pierwszych stron gazet.

Drugiego dnia wybraliśmy się na wycieczkę po Warszawie, zwiedziliśmy Muzeum Dinozaurów z czego byliśmy bardzo zadowoleni, myślę też, że wiele sie nauczyliśmy. Sceneria była bardzo realistyczna, a dinozaury sie poruszały oraz wydawały dźwięki (nowoczesność w obejściu i zagrodzie). Zwiedziliśmy również Stadion Narodowy - chłopaki byli wniebowzięci.

Wycieczka ta była dla nas najlepszym prezentem gwiazdkowym jaki kiedykolwiek dostaliśmy, ciągle dzięki Wam uczymy się że można robić coś bezinteresownie.

Dziękujemy Wam za wszystko co dla Nas robicie.

Mamy nadzieje że jeszcze się spotkamy .

  Sobota  30.01.2016 ||  Dodali  Anna i Maciej

 

 

  5 | Towarzyskie spotkanie przy tenisie stołowym...

Było nam bardzo miło gościć u siebie młodzież z Zespołu Szkół Nr 4.

Chociaż jesteśmy sąsiadami, do tej pory nie udało nam sie bliżej poznać. Dzięki inicjatywie nauczycieli i uczniów, zrobiliśmy pierwszy krok.:).

kazało sie, że mamy wiele wspólnych tematów i potrafimy się razem świetnie bawić.  Wspólna gra w tenisa stołowego wychodziła nam bardzo

dobrze, każdy, niezależnie od wieku i płci, miał szansę spróbować swoich sił. Najlepszym dowodem na to, ze spotkanie było udane jest to, że trudno było nam zakończyć rozgrywki.

Na wyróżnienie zasługuje Oliwia, która jako jedyna dziewczyna reprezentowało ZS NR 4, poradziła sobie znakomicie, żaden chłopak nie miał z nią szans:).

Bardzo dziękujemy za Wasze dobre serce, pamięć i prezent,

który od Was otrzymaliśmy.

Czekamy juz na kolejne spotkanie i Zapraszamy!:)

  Piątek  29.01.2016 ||  Dodała  Ewelina

 

 

  4 | "MUZYCZNE MIKOŁAJKI" - charytatywny bal Grupy Nowy Styl...

Jak co roku, w styczniową sobotę Grupa Nowy Styl zorganizowała imprezę charytatywną dla ponad tysiąca dzieci z terenu Podkarpacia, w której również już od kilku lat uczestniczą nasi wychowankowie. 16 grudnia hala MOSiR w Krośnie zamieniła się w sale koncertową.

Myślą   przewodnią   tegorocznej   imprezy   była   muzyka,  tańce  i   śpiewy.

Najmłodsi odbyli muzyczno - taneczną podróż przez epoki i różne regiony świata, prócz podziwiania występów artystycznych (m. in. tancerzy światowej klasy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”) mogli sami sprawdzić swoje umiejętności taneczne oraz muzyczne, gry na afrykańskich bębnach i australijskim didgeridoo.

Oprócz wielu atrakcji, dla gości był przygotowany wspaniały poczęstunek - dużo słodkości, owoców oraz tego co dzieci lubią najbardziej: hamburgery, frytki, zapiekanki i popcorn:-)

godnie z przyjętymi zasadami, zadaniem każdej zaproszonej placówki było przygotowanie plakatów ilustrujących wybrane utwory muzyczne oraz stworzenie instrumentów muzycznych, na których dzieci zagrały wielki koncert  na powitanie Mikołaja  - najważniejszego punktu imprezy.

Każda placówka dostała prezenty ufundowane przez Grupę Nowy Styl- te, które są im niezbędne i o których napisały w liście do Mikołaja.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie

na wspaniałą zabawę i otrzymany prezent.

  Poniedziałek  25.01.2016 ||  Dodały  Justyna i Ewelina

 

 

  3 | Goście w naszym domu...

Dnia 23.01.2016 około godziny 15 odwiedziły nas dzieci ze szkoły w Wisłoczku, by zaprezentować nam przedstawienie jasełkowe. Świetlica  w tym dniu, stała sie miejscem, gdzie rozbrzmiewały dźwięki prawdziwych instrumentów i śpiewano tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki.

Scenariusz, gra aktorska, śpiew dzieci, poruszył nas dogłębnie. Wszyscy pełni

podziwu podziękowaliśmy naszym gościom, po czym raczyliśmy się słodkościami, które dla nas przywieziono.

Oczywiście nie mogliśmy się rozstać, świetnie nam się rozmawiało, a do tego postanowiliśmy rozegrać kilka rundek w ping - ponga.

Jeszce raz dziękujemy. Do zobaczenia!

  Poniedziałek  25.01.2016 ||  Dodały  Katarzyna i Małgorzata

 

 

  2 | Święty NIKOŁAJ z Krynicy...

"Bądźmy wdzięczni wobec ludzi, którzy

  sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi.

 Są oni uroczymi ogrodnikami,

którzy sprawiają, że nasz dusze rozkwitają..."

- Marcel Proust

Przed Świętami Bożego Narodzenia pisaliśmy list do Świętego Mikołaja z Krynicy Zdroju.

Tym serdecznym Mikołajem była p. Bernadeta Zygmunt, którą poznaliśmy na wakacjach w czasie wycieczki do Krynicy Zdroju. Pani Bernadka była organizatorem całej akcji mikołajkowej. Aby sprawić nam radość zaangażowała do współpracy wiele osób, które stanęły na wysokości zadania.

Wszyscy otrzymaliśmy wymarzone prezenty: markową odzież zimową tj. kurtki, buty zimowe, spodnie dresowe, bluzy sportowe, czapki, szaliki, rękawiczki, leginsy, torby sportowe oraz kosmetyki i słodycze.

W czasie otwierania prezentów przez naszych wychowanków, pani Bernadka stwierdziła:

"To była prawdziwa przyjemność widzieć radość dzieci"

Wszystkim Mikołajom, którzy obdarowali nas prezentami DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE NAM SERCE I WSPARCIE:

firmy:

Sklep angielski EVOO w Tyliczu p. Bernadeta i Adam Zygmunt

Villa Źródło Katarzyna i Piotr Smoleń

Domki w Lesie Agnieszka i Jurek Karakuła

Sanatorium ZGODA Monika i Jakub Laurosiewicz

Agroturystyka u Grzegorza Justyna i Grzegorz Królikowscy

Stowarzyszenie AKTYWNY TYLICZ

Sklep GROSZEK w Tyliczu

MASTER-Ski Bartek Miejski

MUSZYNA MINERALE Adam Pyrć 

Gosza Borycka i SPOT NOCNEJ JAZDY SAMOCHODEM

AXA Jacek Filipowicz

Sklep MAJA Majka i Tomek Migacz 

METAMORFOZA Mariola i Rafał Krzemińscy

SUPER PLAY Sylwia i Piotr Kałuzińscy

oraz Państwo:

Katarzyna i Leszek Kowal, Monika Gajowska, Krystyna Semczyszak, Ewa i Grzegorz Mużelak, Barbara Podolak, Dorota Czerwińska, Maria i Piotr Przanowscy, Adam Andrejko, Halina Kożuch, Gosia i Staszek Moszczak, Krystyna i Marek Seruga, Władysława Lisowska, Dorota i Mojżesz Klimczak, Adam Nosal, Marek Garbera, Wioletta i Paweł Franczyk, Elwira i Paweł Myśliwy, Lucyna i Andrzej Kieblesz, Anna Salwa, Beata i Paweł Salwa, Dorota i Andrzej Bałuc, Małgorzata i Tadeusz Jarzębak, Lucyna Prusak, Aneta i Jarek Gogoc, Katarzyna i Michał Syrkiewicz, Barbara i Bogdan Kałucki, Barbara i Krzysztof Karakuła, Dorota i Piotr Pogrzeba, Ewelina i Jarosław Migacz, Karolina i Daniel Lisak

  Środa  6.01.2016 ||  Dodały  Anna i Monika

 

 

  1 | ANIOŁKI z papieru...

W naszej GALERII prezentujemy fotograficzną relację z wszelkich działań, które podejmujemy z naszymi wychowankami. Dużą część zajmuje twórczość artystyczna i rozwijanie uzdolnień manualnych.

Tym razem, pod fachowym okiem naszych  wychowawców przygotowaliśmy aniołki z papieru.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszych prac.

  Poniedziałek  4.01.2016 ||  Dodała  Monika

 

 

Publikacja wizerunku osób za zgodą zainteresowanych
(
zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)

 
Nasi Przyjaciele


 
 
     

wszelkie prawa zastrzeżone (c) waja 2008