portal www.domdziecka.sanok.pl powstał 15 maja 2008 roku
     
38-500 SANOK, ul. Sadowa 21; tel. +48 13 4645445; e-mail. dd-sanok@wp.pl

 

kronika - 2017 rok...

 

 

| 43 - 36 | 35 - 29 | 28 - 22 | 21 - 15 | 14 - 8 | 7 - 1 |

 

  43 | Hejże ino dyna, dyna - Narodził się Bóg dziecina, w Betlejem, w Betlejem...

22 grudnia spotkaliśmy się na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Było to wyjątkowe spotkanie, bo i wyjątkowa okazja pamiątka przyjścia Boga na ziemię, do nas ludzi.

Nasze   dzieciaki   spisały   sie  na   medal.   Razem   z   Paniami:   Gosią

i Ewelinką, przygotowały Jasełka, przypominając nam wszystkim o pięknych polskich tradycjach bożonarodzeniowych. po złożeniu sobie życzeń zasiedliśmy do stołu, żeby do woli konsumować pyszności przygotowane przez Nasze niezastąpione Panie: Marysię i Danusię.

!!!  Dziękujemy Wszystkim Gościom za przybycie

Życzymy Radosnego Świętowania Bożego Narodzenia  !!!

  Sobota  23.12.2017  ||  Dodała  Ewelina

 

 

  42 | MIKOŁAJKI pełne darów...

Tegoroczne MIKOŁAJKI obfitowały w liczne niespodzianki przygotowane przez darczyńców dla naszych podopiecznych. Oprócz prezentów adresowanych indywidualnie do każdego z wychowanków, pojawiło się mnóstwo darów, które przysłużą się całej domodzieckowej społeczności - akcesoria sportowe, gry planszowe, kosmetyki i środki czystości, produkty   spożywcze,  które   będą   bazą  do  przygotowywania  małego

"co nieco" i  zaspakajania naszych słodkich zachcianek.

Od kilku lat  tradycyjnie z prezentami pośpieszył sanocki "Pass-Polska sp. z o.o.," i Fundacja WAWEL Z RODZINĄ. Właściciel sanockiego sklepu STREET AUTONOMY TM, gimnazjaliści z Tarnawy Dolnej i Szkoła Podstawowa z Beska również wpisują się w tradycję obdarowywania naszych wychowanków.

Szkoła Podstawowa w Głębokiem prowadzona przez Fundację ELEMENTARZ w tym roku po raz pierwszy nas obdarowała, ale spotkanie i rozmowa z przedstawicielami darczyńców dają nadzieję na dalszą współpracę, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość pomysłów na sposoby pozyskania funduszy na pomoc dla naszych dzieciaków.

Wszystkim darczyńcom w imieniu obdarowanych wychowanków, dyrekcji i pracowników serdeczne DZIĘKUJĘ.

Na Wasze ręce składamy też moc szczerych i serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych.

  Środa  20.12.2017  ||  Dodały  Nina, Beata i Małgorzata

 

 

  41 | Energetyczne ANDRZEJKI z ekipą PGE Solina...

Tegoroczne Andrzejki połączyliśmy ze spotkaniem z grupą wolontariuszy PGE Solina, którzy zaprosili naszych wychowanków i ich opiekunów do restauracji „Soprano” na wspólne pogaduchy i pizzę. Tak naprawdę nie była to jedna pizza, ale aż 27 sztuk, których mimo szczerych chęci i prób, nie

udało się skonsumować w całości (trochę zostało na drugi dzień na śniadanie).

Z Moniką, Dorotą, Januszem, Krzyśkiem i Bogusiem nasze dzieciaki czują się bardzo swobodnie i chętnie spędzają z nimi czas. Kiedy już się najedliśmy i nagadaliśmy, trzeba było spalić trochę energii na myślenie (jak wiadomo glukoza dobrze wpływa na odżywienie mózgu, nie można jednak przesadzać z ilością kalorii…)

Znana większości osób gra Państwa-Miasta przypadła do gustu wszystkim uczestnikom zabawy. Było dużo śmiechu, a czasem wątpliwości (np. czy „elf” to zwierzę?). Mogliśmy też poszerzyć swoją wiedzę o istnienie takiego zawodu jak „harmoniarz”, prawdopodobnie stworzony jako wyraz uznania dla zdolności i prezent imieninowy dla Janusza, który w wolnych chwilach gra na akoredonie.

Nie samym pisaniem człowiek żyje, czasem można coś pokazać lub narysować. Tak tak… nie zabrakło Kalamburów – w naszej wersji bajkowo-fiilmowych. Łatwo nie było, ale z mniejszym lub większym wsparciem rozszyfrowaliśmy takie hity, jak np. „Chłopaki nie płaczą”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Jak wytresować smoka”, „Emotki”, „Piękna i bestia”, a nawet „Cztery wesela i pogrzeb”.

Po zakończonych konkurencjach uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a nasi goście podziękowania i zaproszenia do odwiedzania nas w placówce.

  Piątek  1.12.2017  ||  Dodała  Judyta

 

 

  40 | KLUB ROSSMANN dla Naszego Domu...

W okresie od 30.04.2017 do 31.10.2017  Klub ROSSMANN prowadził działalność dobroczynną wśród swoich klientów między innymi na rzecz  Domu Dziecka im. św. Józefa w Sanoku.

W wyniku tej akcji nasza placówka pozyskała darowiznę rzeczową w postaci produktów sprzedawanych w sklepach Rossman  na kwotę 24.724,61 zł.

!!!  Za zwrócenie uwagi na naszą placówkę oraz przekazaną darowiznę

dyrekcja, pracownicy i wychowankowie

SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

życząc równocześnie dalszych sukcesów w pracy

i dużych zysków ze sprzedaży swoich towarów  !!!

skan przekazanej darowizny...

  Czwartek  23.11.2017  ||  Dodała  p. Dyrektor

 

 

  39 | "BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA" - ciekawe zajęcia edukacyjne...

22.10.2017r. na terenie placówki odbyło kolejne spotkanie z cyklu BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA. Zajęcia obejmowały kwestie bezpieczeństwa w sieci Internet oraz STALKINGU.

Internet we współczesnym świecie  to nie tylko narzędzie ułatwiające funkcjonowanie człowieka
w różnych aspektach życia. To także alternatywna rzeczywistość dla dzieci, w której czyha na nie wiele niebezpieczeństw.

Po  zajęciach  dzieci  wiedzą:  co  to jest przestępczość komputerowa -

gdzie i w jaki sposób mogą stać się ofiarami tejże przemocy (strony www, portele społecznościowe, popularne komunikatory, fora dyskusyjne, chaty, sklepy internetowe). Przyswoiły wiedze na temat treści zabronionych w Internecie oraz zapoznały sie ze zjawiskiem Stalkingu (kim jest stalker, jak działają stalkerzy, a także gdzie można szukać pomocy, kiedy jest się ofiarą tejże przemocy).

Zajęcia cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Przedłożony materiał dał nam wszystkim sporo do myślenia i powodów do dyskusji. Oparty był na licznym przykładowych filmikach, które zobrazowały dzieciom istotę przemocy Internetowej i ukazały alternatywne sposoby jej uniknięcia.

  Środa  8.11.2017  ||  Dodała  Małgorzata

 

 

  38 | Babeczki od BABECZEK...

Z inicjatywy dziewcząt z Samorządu Wychowanków w  naszym domu Dzień Chłopaka został uczczony słodkim upominkiem. Wszyscy nasi  Mężczyźni, Ci mali i Ci duzi otrzymali słodką babeczkę z kilkoma ciepłymi słowami o sobie.

Panowie  byli  miło zaskoczeni i w tak ekspresowym  tempie pochłonęli słodki

prezent, że nie udało nam się juz tego uwiecznić na zdjęciach. Wiemy na pewno, że babeczki bardzo smakowały, bo przecież to babeczki od BABECZEK!!!

!!!  Chłopcy życzymy Wam, aby Wasze życie

było piękne i słodkie jak te babeczki  !!!

  Piątek  3.11.2017  ||  Dodała  Edyta

 

 

  37 | CZEKOLADOWE niebo...

Piątek, 13 października, wbrew wszelkim przesądom okazał się dla nas bardzo szczęśliwy!

Tego dnia dzieci z wychowawczynią p. Edytą, udały się do PIJALNI CZEKOLADY w Korczynie, gdzie wzięły udział w warsztatach czekoladowych.

Mistrz cukiernictwa - CHOCOLATIER p. Mirosław Pelczar z wielka pasją  opowiadał nam o czekoladzie:

--- skąd pochodzą najlepsze ziarna kakaowca,

--- jak wygląda  proces: od  ziarenka do tabliczki czekolady.

Nie mieliśmy pojęcia, że jest to takie skomplikowane.

Dzieciaki mogły spróbować różnych gatunków czekolady: gorzkiej, mlecznej, białej, z owocami,  z herbatą, z bezą i wiele, wiele innych...  

Pitna czekolada jest przepyszna!!! Nigdy nie widzieliśmy tyle czekolady w jednym miejscu i nigdy nie zjedliśmy takich ilości czekolady!

Okazuje się, że z czekolady można zrobić przeróżne rzeczy: 

--- czekoladowe banknoty,

--- samochody,

--- figurki,

--- szminki....   

My robiliśmy  czekoladowe tabliczki  i lizaki, każdy  wedle swojego pomysłu.  Na koniec każdy tez mógł sobie wybić pamiątkową monetę.

W naszej pamięci na długo pozostaną wspomnienia z tego wspaniałego miejsca, gdzie czuliśmy się jak w czekoladowym niebie.

  Czwartek  2.11.2017  ||  Dodała  Edyta

 

 

  36 | XIV Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych...

Jak co roku Placówka im Św. Józefa  w Sanoku zorganizowała XIV Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego.

W zawodach wzięły udział następujące placówki:

--- Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku

--- SOSW w Sanoku

--- Dom Pod Lipami Radymno

--- Dom Dziecka im. Kś. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie

--- Dom Dziecka w Wolicy

--- Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

--- Dom Dla Dzieci i Młodzieży Przystań w Rzeszowie

Organizowane zawody były w trzech kategoriach: szkoła średnia, gimnazjum oraz szkoła podstawowa. Po zakończonych  zawodach wszystkie placówki udały się Domu Dziecka im. Św. Józefa na uroczysty obiad.

Naszym głównym celem organizacji mistrzostw w pływaniu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz wykształcenie u dzieci prawidłowego sposobu spędzania wolnego czasu. Ważne jest również dla nas pływanie, ponieważ ta dyscyplina sportu dobrze wpływa na ciało i umysł.

Głównymi sponsorami byli SumiRico, SPGK, PBS, PKO BP, Credit Agricole, BGŻ BNP Paribas S.A., Eurobank, PGNiG, Rubber Company, Huta Szkła JUSTYNA, Piekarnia Jadczyszyn, Piekarnia Iresta, Mlekowita.

Podziękowania należą sie również osobom którzy bezinteresownie przyczynili sie do organizacji zawodów. Są to:

Marta Tarnawczyk, Magdalena Ćwikła, Ewa Rolnik, Barbara Koźma,

Adam Szafran, Jacek Kabala, Artur Wyrzykowski, Julian Babiarz, Maciej Zięba

!!!  SERDECZNIE PAŃSTWU DZIEKUJEMY  !!!

  Poniedziałek  30.10.2017  ||  Dodała  Natalia

 

 

Publikacja wizerunku osób za zgodą zainteresowanych
(
zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)

 
Nasi Przyjaciele


 
 
     

wszelkie prawa zastrzeżone (c) waja 2008